PRZESTRZEŃ WYMIANY DZIAŁAŃ ARTERIA PRZEDSTAWIA:

PODRÓŻ DO AZJI

W RAMACH FESTIWALU „SĄSIEDZI DLA SĄSIADÓW”
edycja: „Bliski/Daleki Wschód na Pradze”


7-10 czerwca 2006
Podróż do AzjiProjekt nawiązuje z jednej strony do idei spaceru, włóczenia się po mieście, z drugiej zaś do muzealnych wizyt z przewodnikiem lub słuchawką przy uchu. Terenem nietypowej wędrówki współczesnego flâneura ma być najbardziej wietnamski rejon Warszawy – zagrożony rozbiórką Jarmark Europa. Spacer po Stadionie nie będzie chłodną obserwacją – przeciwnie – serią zaskakujących spotkań, oswajaniem z naszą lokalną Azją i jej kulturą oraz odczarowywaniem niewiedzy o społeczności wietnamskiej. Podobno co setny Warszawiak jest Wietnamczykiem.
Podróż do AzjiPodróż rozpocznie się na stacji SKM/PKP Warszawa Powiśle. Widzowie otrzymają audio-guide, mapę trasy oraz płócienną torbę z towarem, który dostarczą pod wskazany na bazarze adres. Będą wybierać się w podroż parami, co półgodziny, wyposażeni w odtwarzacz mp3 i dwie pary słuchawek. W uszach usłyszą ckliwą wietnamską muzykę, zobaczą przed sobą niekończące się dachy pawilonów. Nagranie (składają się na nie prawdziwe i fabularyzowane opowieści wietnamskie, popowe karaoke, wskazówki i ostrzeżenia) poprowadzi ich od jednego spotkania do drugiego. Przejeżdżając przez Wisłę przekroczą wyimaginowaną granicę europejsko-azjatycką i po 3 minutach wysiądą na stacji Warszawa Stadion. Przeżyją dziwne sytuacje i nieporozumienia, obejrzą wiele rzeczywistych spektakli, a wszystko zakończy się w pobliskiej świątyni buddyjskiej. Podróż do Azji będzie odczarowywaniem naszej niewiedzy o lokalnej, Wietnamskiej obecności. Projekt zamknie feta i prezentacja w Centrum Kultury „Thang Long” podczas Dnia Wietnamskiego w ramach festiwalu „Sąsiedzi dla Sąsiadów.”

Podróż do Azji7-10 czerwca 2006, czas podroży: około 90 min.
wycieczki co pół godziny, w godzinach 7.00-12.00
tylko wcześniejsze rezerwacje: azja@arteria.art.pl lub 0 604 777 231
bilety: 15zł


Autorzy projektu:
Anna Gajewska, Joanna Warsza, Ngô Văn Tưởng
Jakub Królikowski, Adam Sienkiewicz

Podziękowania: „Lila” Đỗ Ngọc Trâm, Daniela Dinh, Iwona Gosk, Piotr Hoàng, Jędrzej Karpiński, Robert Krzysztoń, Lê Hữu Thường, Lê Minh Đức, Kinga Lewandowska, Maciej Magóra-Góralski, Justyna Nakonieczna, Staszek Olędzki, Piotr Partyka, Michał Sieczkowski, Janek Sowa, Magdalena Szpak, Tôn Vân Anh, Ti Sơn

Organizator: Przestrzeń Wymiany Działań Arteria + Festiwal Sąsiedzi dla Sąsiadów

Współorganizatorzy:  Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Praga Północ, Centrum Promocji Kultury Praga Południe

Sponsorzy: Asia Travel, Damis, Manta, Wolfeko, Koleje Mazowieckie

design: Studio Bakalie wykonanie: jakubarteria.art.pl banery i animacje - OSTY studio(2005) ©2005-07 Arteria